Kategorie
Uncategorized

Założenie własnej firmy

Osoby, które chciałyby założyć własną firmę, mogą mierzyć się z różnymi obawami i trudnościami. Zwłaszcza na początku może być trudno rozumieć wszystkie zależności oraz dopełnić formalności. Z perspektywy czasu, każdy przedsiębiorca przyznaje jednak, że założenie firmy nie jest zbyt trudnym wyzwaniem.

Trudne początki i ważne decyzje

Jest to znacznie łatwiejsze dla osób, które mają szansę otaczać się kompetentnymi osobami, które służą pomocą i wsparciem. Znacznie łatwiej jest założyć firmę, jeśli mamy duże prawdopodobieństwo uzyskiwania znacznych dochodów. Niektóre osoby martwią się tym, jak w rzeczywistości będzie szedł im interes. Muszą postawić na reklamę przyciągającą klientów oraz budowanie pozytywnego wizerunku własnej firmy. Może być to niełatwe dla osób, które nie mają w tym doświadczenia, dlatego niektórzy decydują się na wsparcie agencji marketingowej i reklamowej, która pomoże dotrzeć do szerokiego grona klientów.

Pozyskanie dofinansowania na rozwój

Wszystkie te czynności są jednak dosyć kosztowne. Osoby, które nie dysponują własnym kapitałem mogą czuć się sfrustrowane faktem, że brak środków ogranicza ich potencjał. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może okazać się dotacja z Urzędu Pracy lub z innej instytucji na cel, jakim jest prowadzenie działalności. Finansowanie możemy przeznaczyć na to, co jest niezbędne do funkcjonowania firmy. Mogą to być urządzenia, sprzęty, wyposażenie biura, komputer, samochód czy wszystkie inne rzeczy, których konieczność zakupu będziemy potrafili odpowiednio umotywować.

Preferencyjne składki Zus przez 2 lata

Następnie pozostaje nam przekonać komisję do tego, że pomysł na naszą działalność jest wart uwagi. Mogą zadać oni niewygodne pytania i będą słuchać tego, w jaki sposób odpowiadamy. Każdego roku wiele osób stara się o taką dotację, bo jest to dużą szansą dla młodych przedsiębiorstw. Dobrze jest pamiętać o tym, że przez pierwsze 2 lata prowadzenia firmy możemy opłacać preferencyjne składki ZUS. Oznacza to, że na chwilę obecną młodzi przedsiębiorcy płacą składki zusowskie wynoszące około 600 zł. Jednoosobowa działalność gospodarcza stwarza wiele możliwości legalnego promowania własnej marki.

Dobrze jest odwiedzić Urząd Skarbowy celem wypełnienia stosownych deklaracji. W ciągu 7 dni od dnia rozpoczęcia działalności podanej we wniosku CEIDG trzeba udać się do ZUS, aby wypełnić deklaracje ubezpieczeniowe, bowiem dla ZUSu właściciel firmy ma podwójną tożsamość i musi się zgłosić do ubezpieczenia nie tylko jako płatnik składek, ale również jako osoba ubezpieczona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *