Kategorie
Rynek pracy

Poszukiwanie nowej pracy

Poszukiwanie zatrudnienia wygląda obecnie nieco inaczej, niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Mamy bowiem dostęp do internetu, dzięki któremu nie musimy być już zdani na znajomych i różnego rodzaju urzędy prowadzące rekrutacje. Na stronach internetowych przeznaczonych do poszukiwania pracy znajduje się wiele ogłoszeń pracodawców, którzy wyszczególniają wytyczne jakie powinien posiadać kandydat na dane stanowisko. Jeśli jakaś praca nas interesuje wystarczy po prostu zostawić swój numer w odpowiednim miejscu, bądź zadzwonić na numer potencjalnego pracodawcy.

Wzór CV

Każda osoba, która poszukuje pracy stara się stworzyć CV, czyli dokument zawierający informacje o naszym dotychczasowym przebiegu kariery zawodowej. Im więcej ciekawych i rozwojowych prac mamy na koncie tym większa szansa, że uda nam się dostać zatrudnienie. Wzór CV, który możemy pobrać z wielu stron internetowych może nam pomóc w szybszym wypełnieniu tego dokumentu. Oczywiście warto być również niekaranym i nie mieć na sumieniu żadnych występków, które mogą nas wyeliminować w walce o dane stanowisko.

Przejrzyste CV

Warto pamiętać o tym, aby CV było przede wszystkim przejrzyste, a informacje w nim zawarte czytelne. Niektórzy szefowie bądź doświadczeni pracownicy prowadzący rekrutację odrzucają od razu osoby, których dokument potwierdzający ubieganie się o dane stanowisko jest zmięty, nieczytelny i napisany od niechcenia. Powinniśmy więc podczas wypełniania i drukowania CV pamiętać o tym, aby schować je od razu do specjalnej teczki na dokumenty w celu uniknięcia zniszczenia.

Wymagający szef

Często na rozmowie o pracę czujemy się lekko zniesmaczeni, gdyż trafiamy na bardzo wymagającego szefa, który sprawia wrażenie oschłego i niemiłego. Jednakże bardzo często szefowie prowadzący rekrutację starają się po prostu sprawdzić pracownika i jego zachowanie w takiej sytuacji. Na wielu stanowiskach wymaga się bowiem zatrudniania osób, które są odporne na stres i które nie peszą się zbyt szybko pod wpływem choćby minimalnej dawki emocji.

Znajomi z pracy

Gdy składamy CV i chcemy dostać się na nowe stanowisko w firmie naszych marzeń, bardzo często chcemy się również dowiedzieć kto pracuje w danej firmie, a co za tym idzie kto będzie naszym współpracownikiem. Nauczeni poprzednimi doświadczeniami, które często są negatywne chcemy uniknąć kilkuletniej pracy z osobami, które mogą mieć na nas negatywny wpływ. Taki research jest więc częsty i bardzo popularny szczególnie wtedy, kiedy mamy do co danej firmy poważne plany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *