Kategorie
Pomysły na oszczędności

Sprawdzone sposoby na oszczędzanie

Plan redukcji wydatków

Jednym ze sprawdzonych sposobów na oszczędzanie jest niewątpliwie redukcja wydatków. Jak podejść do redukcji kosztów życia? Należy stworzyć kosztorys wydatków za ostatni miesiąc. Wtedy dowiemy się, na co wydajemy pieniądze i czy faktycznie musimy wydawać aż tyle. Prowadząc skrupulatne zapiski oraz gromadząc paragony, nie tylko możemy oszacować ile i na co wydajemy, ale również sprawdzić, gdzie możemy kupić rzeczy podobnej jakości w mniejszej cenie. Te dane zestawiamy ze sobą i na ich podstawie budujemy nowy styl prowadzenia finansów.

Promocje – sprawa warta uwagi

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę- jest niewątpliwie sprawdzanie bieżących promocji i aktualnych okazji. Polowanie na obniżki opłaci się niewątpliwie na przestrzeni kilku miesięcy. Możemy w ramach kontroli wydatków prowadzić dziennik okazji cenowych, który pomoże uzmysłowić nam, jak wiele możemy zaoszczędzić przy niewielkim wysiłku.

Ponadto, warto zwrócić uwagę na rzeczy z tak zwanej drugiej ręki, odwiedzić dyskonty, second handy, w którym możemy nabyć ubrania naprawdę dobrej jakości, często nawet znanych marek za grosze. To pozwoli uniknąć wydawania dużych sum pieniędzy w drogich sieciówkach. W dodatku- często rzeczy sprzedawane w second handzie są oryginalne i unikatowe.

Zwroty pieniężne od fiskusa – dobry start w oszczędzanie

Wielu z nas doświadcza zwrotu podatku: https://kapitalni.org/pl/porady-eksperta/tomasz-jaroszek/zwrot-podatku-co-zrobic-gdy-nie-otrzymalismy-zwrotu-podatku-dochodowego-w-terminie/id/265. Jest to dodatkowy, niemały zastrzyk gotówki. Odkładając te pieniądze- możemy rozpocząć naszą

przygodę z oszczędzaniem. Zwrot podatku możemy uzyskać wypełniając deklarację podatkową. Mamy czas do końca kwietnia każdego roku. Rozliczamy się w ten sposób z roku podatkowego. Deklarację wypełniamy na podstawie danych zawartych w otrzymanym od pracodawcy PIT- 11. Otrzymanie zwrotów możemy przyspieszyć, wypełniając deklarację przez internet.

Lokaty – dobrym pomysłem na oszczędzanie

Jeśli boimy się katastrof naturalnych, bądź kradzieży i nie lubimy przetrzymywać pieniędzy w kopertach, sejfach lub też w przysłowiowych skarpetach- możemy skorzystać z ofert bankowych na tak zwane lokaty oszczędnościowe. Warto sprawdzić ranking lokat oszczędnościowych i wybrać najatrakcyjniejsze z ofert. Chcąc korzystać z takiej formy oszczędzania warto sprawdzić oprocentowanie lokaty oraz na początku wybierać te bardziej stabilne, warto też dopytać o koszty prowadzenia lokaty i sprawdzić wszystkie możliwie dodatkowe haczyki.

Oszczędzanie na ergonomicznej metodzie prowadzenia domu

Chcąc zaoszczędzić konkretne pieniądze, warto przejrzeć rachunki za gaz, prąd i wodę oraz pomyśleć nad sposobami ograniczenia zużycia. Można również prowadzić dom w stylu eko- rezygnując z kupna detergentów i drogich środków czystości, zamieniając je na kwasek cytrynowy i wodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *